„Nika Lubowicz obdarowuje nas piękną płytą. Jej wokal zachwyca precyzją, świetnym frazowaniem, dynamiką, lekkością i łatwością improwizacji. Światowe standardy, niekiedy trudne (Giant’s steps), wyśpiewane perfekcyjnie i zaimprowizowane brawurowo. Gratuluję i polecam tę płytę od serca!!!”

Urszula Dudziak

„…nie daje się zamknąć w jednej stylistyce. Dzięki ciekawym rozwiązaniom brzmieniowym, aranżacjom, doborze instrumentów i świetnym muzykom, inteligentnie „zbudowała” piękną debiutancką płytę. Jej muzyka brzmi świeżo, chce się jej słuchać do końca. Piękny debiut. Brawo Nika!!!”

Grażyna Auguścik

„Świetna płyta. Mimo zróżnicowanego charakteru poszczególnych utworów całość zachowuje jedność i spójność. Głos Niki jest wyjątkowy. Czasem łagodny i delikatny czasem mocny i ostry”

Andrzej Jagodziński

„Kultura, kompetencja, oryginalność, odwaga, brak wdzięczenia się do słuchacza i w pełni zrównoważona wizja całości to chyba najistotniejsze elementy. Oprócz mainstreamowego jazzu pobrzmiewają tu echa i r’n’b, i soulu, i muzyki folk, jest przestrzeń, jest tajemnica a kiedy trzeba ogniste fusion. Sama Nika ma świetnie ustawiony emisyjnie głos, potrafi z nim robić cuda. Dostosowuje się idealnie do wymogów estetyki każdego utworu. Jest tu miejsce i na śpiewanie scatem solówki Johna Coltrane’a z Giant Steps i na piosenkowe, leniwe sączenie w nasze uszy miodu w ascetyczny sposób, raczej nietypowy dla jazzmanki”

Krzysztof Herdzin

„Lubo się ucieszyć, że oto wschodzi gwiazda jazzowej wokalistyki – Nika Lubowicz. Razem ze świetnymi instrumentalistami, wokalistka prezentuje świadomą muzykalność, jazzową frazę podaną wyszukanie i lekko, dobry rytm w up tempo i – co wymaga wrażliwej dojrzałości – w balladach. Jest na płycie Niki miejsce na tradycję i eksperyment, świetne współbrzmienia z instrumentalistami, mistrzowskie piana, scat i wzruszające interpretacje ballad”

Mieczysław Szcześniak

„Świetna płyta! Fantastyczne aranżacje, piękny głos zarówno w przejmujących balladach, jak i w karkołomnych utworach. Jej technika i precyzja jest niebywała. Wszechstronnie utalentowana Nika zachwyciła mnie również swoimi kompozycjami. Podziwiam jej wrażliwość, niesłychaną muzykalność i fantazję muzyczną. Gratuluję wspaniałego debiutu!”

Krzysztof Ścierański

„Jeśli przyglądasz sie tej płycie, to nie zastanawiaj się tylko kupuj!”

Jan „Ptaszyn” Wróblewski

  • Nika Lubowicz – śpiew
  • Jakub Lubowicz – instrumenty klawiszowe
  • Dawid Lubowicz – skrzypce, mandolina
  • Krzysztof Lenczowski – wiolonczela, gitara
  • Marcin Murawski – kontrabas, gitara basowa
  • Marcin Ułanowski – perkusja
  • Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne
  • Artur Gierczak – gitara
  • Piotr Schmidt – trąbka

special guest:

  •        Andrzej Jagodziński – fortepian

Kup płytę